ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5431463
*
nr 543 1463
Spegel
1800-tal, betsad björk, slipad dekor, höjd: 32 (fläckat glas)
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 september 2008
kl 17:06:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 21:36:24
1
100 kr
26/9 15:07:43
2
550 kr
26/9 20:58:00
3
200 kr
29/9 14:13:24
4
450 kr
29/9 17:00:49
4
550 kr
29/9 17:01:45
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: betsad björk fläckat glas slipad dekor spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 543 1463
Spegel
1800-tal, betsad björk, slipad dekor, höjd: 32 (fläckat glas)
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 september 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 21:36:24 | 1 | 100 kr |
26/9 15:07:43 | 2 | 550 kr |
26/9 20:58:00 | 3 | 200 kr |
29/9 14:13:24 | 4 | 450 kr |
29/9 17:00:49 | 4 | 550 kr |
29/9 17:01:45 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: betsad björk fläckat glas slipad dekor spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53